haraj logo
جستجو

نان شیرمال

مواد لازم :
آرد : 3کیلوگرممخمر : 700گرمشیر : به مقدارلازمشکر : به مقدارلازمتخم مرغ : 2عددکره : به مقدارلازمنمک : به مقدارلازمآب : به مقدارلازمدانه خشخاش : به مقدارلازمروغن : به مقدارلازم


مقداری آب را به مقدار لازم گرم کنید سپس شکر را اضافه کنید. مخمر را هم به آب اضافه کنید. خمیر مایه شما حالا آماده است. 

نان شیرمال


حالا شیر را مقداری گرم کنید. مقداری شکر اضافه کرده و یک عدد تخم مرغ را هم اضافه کنید و این مواد را با هم مخلوط کنید. کره را هر طور که صلاح میدانید آب کنید و به مواد اضافه کنید. خمیر مایه را هم که آماده کردیم به مخلوط اضافه کنید. نمک و آرد را بیخته و به مواد قبلی اضافه کنید. حالا مواد را به طور کامل با یک دیگر مخلوط کنید و خمیر را ورز دهید تا آماده شود.

نان شیرمال


خمیر شما که آماده شد بگذارید تا مدتی در جایی گرم بماند. سپس چانه بگیرید و چانه را صاف کنید. هر مدلی که خودتون دوست دارید خمیر را در آورده سپس سینی فر را کمی روغن بریزید. حالا زرده تخم مرغ را روی خمیر ها اضافه کنید و دانه خشخاش را هم اضافه کنید. سپس خمیر ها را در روی سینی فر قرار داده و بگذارید تا به مدت زمان لازم بپزد و سپس میل کنید. نان شیر مال یکی از نان های خوشمزه است که آماده کردنش هم زیاد طول نمیکشه و سریع آماده میشه. البته دوستان هاراجی نان شیر مال نانی بسیار نرم و خاصیت هم داره. حالا نان شیر مال را میتونید به عنوان صبحانه یا عصرانه مصرف کنید.

نان شیرمال

  امیدوارم لذت برده باشین .

 

آخرین آموزش ها
برترین ها