haraj logo
جستجو

مشکوفی

مواد لازم :
شیر : ۲ لیوانشکر : ۳ قاشق غذا خورینشاسته : ۳ قاشق غذا خوریگلاب : ۱ قاشق غذا خوریوانیل : نوک قاشق چای‌خوریکره : ۱ قاشق غذا خوریزعفران دمکرده : ۲ قاشق غذا خوری

سلام دوستان هاراجی عزیز

مشکوفی یکی از دسر‌ها‌ی خوش‌مزه ایرانی است که مخصوص شهر مازندران است. مشکوفی دسری است شبیه به فرنی که بسیار خوش طعم و خوش‌ عطر است برای خوش عطر کردن مشکوفی‌یتان می‌توانید از بهار نارنج و گلاب و انواع عرقیجات معطر‌ی که دوست دارید استفاده کنید. در ادامه طرز تهیه‌ی مشکوفی را برای شما کد‌بانو‌ها‌ی مامی‌فودی توضیح می‌دهم.


دوستان عزیزم در مرحله‌ی اول در کتری مقداری آب می‌ریزیم و بر روی اجاق گاز می‌گذاریم و صبر می‌کنیم تا آب جوش بیاید. بعد از جوش آمدن آب مقداری زعفران (نصف قاشق چای خوری یا کمتر) را در هاونگ می‌ریزیم و با استفاده از دسته‌ی هاونگ زعفران را به آرامی می‌کوبیم تا خرد شود سپس زعفران خرد شده را استکانی می‌ریزیم و آب را که جوش آمده است روی آن به مقدار خیلی کم می‌ریزیم (یک پنجم استکان). می‌توانیم برای صرفه جویی در مصرف زعفران بعد از استفاده کردن از زعفرانی که دم کرده ایم دوباره توی استکانمان آب جوش ریخته و آن را به عنوان چای یا همراه با چای بنوشیم.

راه دیگر برای سابیدن زعفران ریختن مقداری زعفران در هاونگ یا ظرفی مسطح است که با استفاده از قند زعفران را می‌سابیم.


در این زمان که گذاشتیم زعفران دم بگیرد ، در قابلمه ای دو لیوان شیر سرد شده که در یخچال بوده است را می‌ریزیم سپس نشاسته و شکر را در قابلمه می‌ریزیم و آن را هم می‌زنیم انقدر آن را هم‌ می‌زنیم تا نشاسته و شکر در شیر حل شوند.

مشکوفی

مشکوفی


حتما باید شیر‌مان سرد باشد اگر سرد نباشد در این صورت نشاسته ها به هم می‌چسبند و نمی‌توان آن را در شیر حل کرد؛ پس هنگامی که شیر را تهیه کردیم در یخچال می‌گذاریم تا خنک شود و سپس از دو لیوان آن استفاده می‌کنیم.


قابلمه‌ی شیر و نشاسته را رو اجاق گاز می‌گذاریم و به آن حرارتی ملایم می‌دهیم و به مدت دو تا سه دقیقه با استفاده از قاشقی آن را دائما هم می‌زنیم تا شیر گرم شود.


پس از آن که شیر گرم شد یک قاشق غذا‌خوری کره و سر قاشق غذا‌خوری وانیل و یک قاشق غذا‌خوری گلاب یا عرقیجات معطر‌ی که دوست دارید و دو قاشق غذا‌خوری زعفرانی را که دم کرده ایم به ظرف اضافه می‌کنیم.


پس از اضافه کردن مواد مورد نیاز به قابلمه آن را هم می‌زنیم هفت تا ده دقیقه آنقدر هم می‌زنیم تا مایع غلیظ شود به حدی غلیظ شود که وقتی یک قاشق از آن را برداشتیم به راحتی از داخل قاشق به ظرف ریخته شود نباید آنقدر غلیظ باشد که به سختی از قاشق به ظرف ریخته شود غلظت آن باید در حد ملایم باشد زیرا پس از سرد شدن سفت می‌شود و خود را می‌گیرد.


قابلمه را از روی حرارت بر‌می‌داریم در کاسه یا ظرف مناسب دیگری می‌ریزیم و صبر می‌کنیم تا خنک شود، پس از خنک شدن کاسه ها مشکوفی‌یمان را داخل یخچال می‌گذاریم تا سرد شود سفت می‌شود و خود را می‌گیرد.


برای تزئین مشکوفی می‌توانیم روی این دسر را با استفاده از پودر پسته میوه یا پودر کاکائو تزئین کنیم همچنین برای رنگی کردن مشکوفی می‌توانید از پودر دارچین استفاده کنیم به این صورت که پودر دارچین را به همراه پودر هل و پودر کاکائو در آبی که جوش آمده است در حدود نصف لیوان حل کنیم و پس از حل کردن آن را به صورت لایه لایه روی مایع مشکوفی‌مان بریزیم و حتی می‌توانیم ژله را به همین صورت لایه لایه روی مایع مشکوفی بریزیم و روی آن را به میوه هایی چون توت فرنگی و گیلاس و آلبالو تزئین نماییم.

 

مشکوفی

دوستان هاراجی عزیزم مشکوفی ما آماده است. امیدوارم در لحظات خوش زندگی‌تان شریکتان باشد نوش جان.

آخرین آموزش ها
برترین ها