haraj logo
جستجو

قیمه کورگ

مواد لازم :
روغن : مقدارلازمنمک،فلفل،زردچوبه : به میزان لازمگوشت چرخ کرده : ۷۰۰گرمپیاز : یک عددتره : یک کیلو گرم

دوستان و همراهان گرامی دراین بخش تصمیم ما براین است تا شما را با یکی ازغذاهای بومی استان کردستان آشنا کنیم و طرز تهیه آن را به ساده ترین شکل ممکن برای شما عزیزان شرح دهیم. اسم این غذا قیمه کورگ می‌باشد که مخصوص شهرستان سنندج است. در زبان کوردی، به سبزی تره، "کورگ" گفته میشود. شرط خوشمزه شدن این غذا این است که سبزی تره رو باید تازه و تمیز تهیه کرد تا بتوان به راحتی آن را پاک کنیم و طعم بدی در غذا ایجاد نکند.

طرز تهیه قیمه کورگ به این شرح می‌باشد که ابتدا، یک قابلمه مناسب را در نظر میگیریم که گنجایش یک کیلو سبزی تره خرد شده رو داشته باشه. در قابلمه موردنظر مقداری روغن ریخته و یک عدد پیاز متوسط را ریز کرده، داخل روغن میریزیم و تفت می‌دیم تا حدی که پیاز مقداری سرخ بشه. سپس گوشت چرخ کرده رو به پیاز داغ اضافه میکنیم و تفت میدیم تا مقداری در روغن سرخ بشه. بعد از این مرحله مقداری نمک و زردچوبه رو به میزان لازم و فلفل قرمز رو هم به مقدار کم به مواد اضافه میکنیم و هم میزنیم. سپس، سبزی تره  ای که خریداری کرده ایم را کامل و تمیز پاک کرده و چند بار در آب آن را می‌شوییم بعد درصافی ریخته تا مقداری از خیسی دربیاید، بعد آن را به قطعات خیلی ریز خرد میکنیم و به محتویات درون قابلمه اضافه میکنیم.

قیمه کورگ

ده دقیقه صبر میکنیم تا مقداری ته نشین شود و سبزی تره تغییر رنگ بده. شعله گاز را کم کرده و به مدت ۴۰ دقیقه میزاریم تره با بقیه مواد بپزه و تغییر رنگ بده. فقط مواظب باشید نسوزه و ته نگیره تا زمانی که آب تره گرفته بشه.

قیمه کورگ

بعد از اینکه آب تره گرفته شد و تقریبا با بقیه مواد (گوشت چرخ کرده، پیاز و ادویه و...) سرخ شد دیگه غذا آماده مصرف هستش و می توانید با نان سنگک یا لواش تازه نوش جان کنید. و از طعم آن لذت ببرید. این غذا علاوه بر وعده های ناهار و شام برای میان وعده هم قابل مصرف میباشد. امیدوارم که از این دستور بتوانید استفاده کافی را بکنید و از آن لذت ببرید.

قیمه کورگ

 

 

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها