haraj logo
جستجو

قیمه نثار

مواد لازم :
گوشت گوسفند : 600 گرمپیاز : 3 عددشکر : 1 قاشق غذاخوریزرشک : 1 لیوانخلال پسته : 5 قاشق غذاخوریخلال بادام : 5 قاشق غذاخوریخلال پوست پرتقال : 5 قاشق غذاخوریگلاب : 1 قاشق غذاخوریدارچین : نصف قاشق چایخوریپودر هل : 2 قاشق چایخوریزیره : 2 قاشق چایخوریرب گوجه : 3 قاشق غذاخوریزردچوبه : به مقدار لازمکره : به مقدار لازمزعفران : به مقدار لازم

پیازها را خرد کنید و با مقداری روغن تفت دهید تا نرم و طلایی رنگ شوند. سپس گوشت  هایی که ریز خرد کرده اید را به پیازها اضافه کنید. خوب تفت دهید تا بوی خامی گوشت توسط پیازها گرفته شود و رنگ گوشت تغییر کند در این لحظه می توان ادویه جات را که شامل زردچوبه، پودر دارچین و فلفل می شود طبق ذائقه خود به میزان کافی افزوده و خوب بهم بزنید. 

پس از اضافه کردن ادویه، 2 لیوان آب به گوشت اضافه کنید و با حرارت ملایم بگذارید گوشت خوب مغزپخت شده و نرم گردد. پس از پخته شدن گوشت، رب گوجه فرنگی را با مقداری آب  رقیق کرده و به گوشت اضافه کنید. اجازه بدهید کمی بجوشد و سس جذب گوشت شود و بعد از روی حرارت بردارید.

در یک ظرف دیگر، کره را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا ذوب شود. مراقب باشید که خیلی داغ نشود زیرا ممکن است بوی نامطبوعی به غذا بدهد. سپس زرشک شسته شده را اضافه کنید، کمی تفت دهید تا زرشک سرخ شود. بعد شکر، گلاب، زیره، پودر هل، خلال پسته، خلال بادام و خلال پوست پرتقال را به آن اضافه و مخلوط کنید. سعی کنید مواد اضافه شده را به خوبی هم بزنید تا طعم یکنواختی را به ترکیب بدهند. سپس آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید کمی خنک شود.

            40.jpg           

در انتها، یک کره را ذوب کرده و زعفران دم کرده (بهتر است برای زعفران یک عدد یخ را در ظرف حاوی زعفران بیندازید و آن را روی حرارت ملایم مثل سماور قرار دهید تا رنگ و بوی بهتری حاصل شود) با مقداری از برنج دم کشیده مخلوط کرده و خوب بهم بزنید تا یکدست شود. برنج سفید را در ظرف مناسب بریزید و روی آن را با برنج زعفرانی، مخلوط گوشت و زرشک تزیین و سرو کنید. 

قیمه نثار

آخرین آموزش ها
برترین ها