haraj logo
جستجو

فسنجون اصفهانی

مواد لازم :
کدو تنبل : یک برشپیاز : 2 عددرب انار : 5 قاشق غذاخوریشکر : 3 قاشق غذاخورینمک،فلفل،زردچوبه : به میزان لازمگردو : 400 گرمروغن : به میزان لازمآب : به میزان لازمزعفران دمکرده : 1 تا 2 قاشق غذاخوریپودر هل : 1/4 قاشق چایخوریمرغ : 1.5 کیلوآبلیمو : کمی


قسمتی از کدو تنبل رو برش بدید. همون برش برای این خورشت کافیه. کدوتنبل رو تنوری و له کنید.


پیاز را  پوست بگیرید و خردش کنید. در تابه ای گرم شده روغن بریزید و وقتی داغ شد پیاز را داخل آن بریزید و تفت دهید. وقتی رنگ پیاز طلایی شد زردچوبه و کدوتنبل را اضافه کرده و تفت دهید.

 فسنجون اصفهانی


گردو را آسیاب کرده و با مقداری آب سرد مخلوط کنید تا با وارد شدن شوک به اونا روغنشون آزاد بشه و بعد به پیاز اضافه کنید و تفت دهید. رب انار را به مواد اضافه کنید و همزمان تفت دهید. اضافه کردن رب انار سلیقه ای هست اگه مزه ترش دوست دارید شکر رو حذف کنید و اگر مزه شیرین می پسندید کمی هم شکر بزنید و مخلوط کنید.


استخوان های مرغ رو بگیرید و به تکه های کوچک تر برش دهید. با کمک زعفران و نمک و فلفل مرغ را طعم دار کنید. لااقل بیست دقیقه بذارید تا بمونه و خوش طعم بشه و بعدش تو تابه روغن بریزید و سرخشون کنید. اگه دوست ندارید از روغن زیادی استفاده کنید می تونید اونو با آب بپزید و فقط یه عدد پیاز هم کنار مرغ بندازید تا بپزه و خوش طعمش کنه.

 فسنجون اصفهانی


مرغ ها رو به مواد اولیه اضافه کنید و مواد رو داخل قابلمه بریزید. چند لیوان آب به مواد اضافه کنید و با حرارت کم بذارید بپزه. چهار ساعت زمان خوبی برای جا افتادن خورشت هست. در بین پخت کمی پودر هل یا آبلیمو اضافه کنید.

خورشت فسنجون رو کنار پلو بکشید و با عزیزانتون میل کنید.

فسنجون اصفهانی

آخرین آموزش ها
برترین ها