haraj logo
جستجو

فریتاتا

مواد لازم :
سیب زمینی : 2 عددپیاز : 1 عددگوجه فرنگی : 2 عددذرت پخته : نصف پیمانهنخود فرنگی پخته : نصف پیمانهتخم مرغ : 4 عددسینه مرغ : 200 گرمروغن مایع : مقدار کافینمک فلفل زردچوبه : مقدار کافیسیر : 2 حبهپنیر پیتزا : مقدار کافیفلفل دلمه‌ ای زرد : 1/2 عدد کوچکفلفل دلمه قرمز : 1/2 عدد کوچکفلفل دلمه سبز : 1/2 عدد کوچک

یادگیری غذاهای خارجی ضمن اینکه ما را با ذائقه و سلیقه مردم دیگر کشورها آشنا می کند، غذاهای مختلف و جدید را وارد سبد غذایی خانواده ما می کند و ما را از یکنواختی و روزمرگی پخت غذاهای تکراری نجات می دهد.

در میان این تنوع غذاهای بین المللی برخی غذاها خیلی معروف تر هستند و در ایران رایج تر هستند مانند بیف استراگانف -چیکن سوته - سوفله ها و ... و برخی غذاها در بین ما ایرانی ها رواج کمتری دارند و شناخته شده نیستند. در این میان یکی از غذاهای خوشمزه ایتالیایی که با ذائقه ما ایرانی بسیار هماهنگ است و بسیار خوشمزه و لذیذ است و طرز پخت ان خیلی راحت است فریتاتا است.

فریتاتا در واقع نوعی املت ایتالیایی است که بسیار شبیه کوکوی ما ایرانی ها ست. این غذا اساس ان تخم مرغ است و داخل ان مواد مختلفی مثل گوشت چرخ کرده - مرغ - سبزیجات و ... بسته به نوع و مدل فریتاتا ریخته می شود. فریتاتا بسیار هماهنگ با ذائقه ما ایرانی ها است.

فریتاتا را می توان بعنوان صبحانه و یا برای شام با نان میل کرد. معمولا فریتاتا در فر درست می شود و ان را برخلاف کوکو و املت ایرانی در روغن سرخ نمی کنند. ضمنا برای خوشمزه تر شدن بهتر است کلیه اجزای این غذا در روغن سرخ شوند و پخته شوند و بعد استفاده شوند. در این جا طرز تهیه فریتاتا را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردنش لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع 2 عدد سیب زمینی را با اب می شوریم و انها را پوست می کنیم.سپس با چاقو سیب زمینی ها را به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم. در ادامه داخل یک تابه را روغن مایع و یا کره می ریزیم و وقتی روغن خوب داغ شد، سیب زمینی ها را در روغن تفت می دهیم و سرخ می کنیم و کمی نمک و فلفل به سیب زمینی سرخ شده می زنیم.

فریتاتا 


سپس در ادامه در این مرحله، 1 عدد پیاز را شسته و ان را پوست می کنیم و سپس پیاز را به صورت نگینی و ریز خرد می کنیم و داخل یک ماهی تابه در روغن ان را تفت می دهیم تا سبک و کم حجم شود.


سپس در ادامه در این مرحله، نصف، 3 عددفلفل دلمه ای سبز و زرد و قرمز را شسته و ان را خیلی ریز خرد می کنیم  سپس  فلفل ریز شده را به تابه حاوی پیاز اضافه می کنیم و  در تابه تفت می دهیم . سپس نمک و فلفل و زردچوبه را نیز به مقدار کافی به انها اضافه می کنیم 

 

فریتاتا


سپس 2 عدد گوجه فرنگی را نیز ریز می کنیم و گوجه های خرد شده را نیز داخل تابه فلفل دلمه و پیاز  می ریزیم و با انها تفت می دهیم.


سپس در ادامه در این مرحله نخود فرنگی و ذرت پخته شده را به تابه حاوی فلفل دلمه و گوجه فرنگی و پیاز اضافه می کنیم و با ان مخلوط می کنیم و سپس سیب زمینی سرخ شده  در مراحل قبل را نیز با انها مخلوط می کنیم و انها را خوب هم می زنیم.


سپس در ادامه در این مرحله 200 گرم سینه مرغ را داخل یک قابلمه همراه با 2 حبه سیر و نمک و فلفل اب پز می کنیم و سپس وقتی مرغ پخت، ان را ریش ریش می کنیم و به مواد داخل تابه در مرحله قبل اضافه می کنیم و با اناه مخلوط می کنیم.

 

فریتاتا


سپس در ادامه در این مرحله 4 عدد تخم مرغ را داخل یک ظرف می ریزیم و زرده و سفیده انها را با چنگال قاطی می کنیم. سپس تخم مرغ همزده را به مواد داخل تابه در مرحله قبل اضافه می کنیم و تخم مرغ را روی مواد می ریزیم و درب تابه را می بندیم و منتظر می شویم تخم مرغ ببندد.

سپس در صورت تمایل کم پنیر پیتزا روی غذا می ریزیم و ان را داخل فر برای 3 دقیقه و طلایی شدن روی غذا می گذاریم . اکنون غذای ما حاضر است. ان را در ظرف مناسب می ریزیم و برای وعده غذایی شام با نان و یا صبحانه می خوریم.

 

فریتاتا

آخرین آموزش ها
برترین ها