haraj logo
جستجو

دلمه کلم

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 400 گرمبرنج : یک و نیم پیمانهکلم : یک عدد متوسطتره : 50گرمگشنیز : 50 گرمجعفری : ۵۰ گرمترخون : 50گرمشوید : 50گرممرزه : 50گرمپیاز : 2عدد بزرگآبلیمو : یک استکانرب گوجه فرنگی : یک قاشق غذا خوریکشمش : به مقدار لازمآلو بخارا : 10 عددشکر : 4قاشق غذا خوریزعفران : به مقدار لازمنمک،فلفل،زردچوبه : به مقدار لازمپودر دارچین : به مقدار لازمسرکه : به مقدار لازم


ابتدا یه قابلمه رو پر آب می کنیم کمی نمک و کمی سرکه داخل آب می ریزیم و می ذاریم تا آب به جوش بیاد. وقتی که به جوش اومد کلم رو داخل آب جوش قرار می دیم. با استفاده از چنگال برگ های کلم رو باز می کنیم و از کلم جدا می کنیم و از قابلمه خارج می کنیم. این کار رو تا وقتی که کلم تموم بشه ادامه می دیم. بعد برگ ها رو روی تخته پهن می کنیم و بخش میانی کلم رو با استفاده از چاقو از برگ جدا می کنیم و می ذاریم کنار تا بمونه. برگ ها رو هم می ذاریم کنار تا بمونه.

سبزی ها مون رو خوب تمیز می کنیم و بعد از این که تمیز کردیم حالا اون ها رو می شوریم. می ذاریم تا کمی آبشون بره و خشک بشن. حالا اون ها رو خورد می کنیم و می ذاریم کنار. موقع پاک کردن سبزی ها به هیچ وجه ساقه رو داخل سبزی ها نمی ندازیم و فقط از برگ ها استفاده می کنیم. اندازه سبزی ها باید کمی بزرگ باشه ولی نه به اندازه سبزی آش بلکه کمی ریز تر از سبزی آش باشه.

برنج مون رو هم می جوشونیم تا کمی نرم بشه. کمی نرم که شد اون رو آب کش می کنیم می ذاریم تا آبش کشیده بشه. موقع جوشیدن کمی نمک به برنج اضافه می کنیم تا برنج شفته نشه. 

می تونید همه سبزی ها رو خشک شده استفاده کنید و هم می تونید تازه استفاده کنید. سبزی تازه رنگ بیشتری داره و سبزی خشک شده عطر بیشتر. می تونید بر اساس سلیقه خودتون از خشک یا تازه سبزی استفاده کنید.

زعفران رو به اندازه کافی بر می داریم و خوب می سابیم تا کاملا پودر بشه. بعد با کمی یخ می ذاریم تا بمونه و خوب رنگ پس بده. برای زعفران یک ساعت زمان کافی هست.

دلمه کلم

دلمه کلم


هر دو پیاز ها مون رو نگینی خورد می کنیم. یه ماهی تابه مناسب رو روی حرارت قرار می دیم و می ذاریم تا داغ بشه. بعد از این که داغ شد حالا روغن توی ماهی تابه می ریزیم و می ذاریم تا روغن هم داغ بشه. پیاز های خورد شده رو توش می ریزیم و خوب تفت می دیم تا طلایی بشن. بعد از این که پیاز ها به خوبی طلایی شدن حالا کمی از پیاز ها رو بر می داریم و می ذاریم کنار تا بمونه. 

گوشت چرخ کرده مون رو به ماهی تابه اضافه می کنیم و با پیاز ها کمی تفت می دیم تا از خامی در بیاد. گوشت چرخ کرده که با پیاز ها تفت خورد و تغییر رنگ داد حالا برنج نیم پز و نمک و فلفل و زرد چوبه و دارچین و سبزی ها رو بهش اضافه می کنیم. کشمش و رب گوجه فرنگی مون رو هم بهش اضافه می کنیم و خوب با هم ترکیب می کنیم. خوب که با هم ترکیب شدن نصف استکان آب لیمو رو به ترکیب اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا کاملا به خورد مواد بره.

 

دلمه کلم

دلمه کلم


ته برگ کلم ها رو که با چاقو جدا کردیم رو ته قابلمه مورد نظر مون می چینیم. از برگ های کلم بر می داریم و از مواد دلمه کمی بر می داریم و داخل شون می ذاریم و می پیچیم. دلمه ها رو کنار هم داخل قابلمه هم قرار می دیم. یک ردیف دلمه که کامل شد چند عدد آلو بخارا قرار می دیم و لایه بعد رو می چینیم. 

این کار رو تا وقتی که دلمه ها تموم بشه ادامه می دیم. در آخر کار نصف استکان آب لیمو باقی مونده مون رو با یک لیوان آب و شکر مون مخلوط می کنیم و روی دلمه ها می ریزیم و می ذاریم تا دلمه ها به مدت یک ساعت خوب بپزه و لطیف بشه.

بعد از سپری شدن مدت زمان لازم برای پخت دلمه ها زیر حرارت رو خاموش می کنیم و دلمه ها رو توی ظرف مناسب می کشیم و با نون سرو می کنیم.

این دلمه رو به سه مزه میشه سرو کرد. اگر ترش دوست دارید شکر و کشمش رو حذف کنید و اگر شیرین دوست دارید در مرحله آخر از آب لیمو استفاده نکنید. به جاش از شیره انگور استفاده کنید.

دلمه کلم

دلمه کلم

آخرین آموزش ها
برترین ها