haraj logo
جستجو

دلمه لواش

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : نیم کیلوپیاز : 1عددنمک و فلفل : به مقدارلازمروغن : 250گرمنان لواش : 3عددرب : 1قاشق غذاخوریزعفران دمکرده : نصف پیمانه


پیاز را به صورت نگینی خرد کنید.سپس پیاز را در مقداری روغن تفت دهید.سپس همراه با پیاز های نگینی خرد شده ی که تفت دادین گوشت های چرخ شده را هم تفت دهید.وقتی که گوشت را همراه با پیاز تفت بدین بوی خاص گوشت از بین میرود و آماده خوردن میشه.

دلمه لواش


حالا وقتی گوشت و پیاز را در روغن تفت دادین مقداری رب اضافه کنید و باز هم تفت بدین تا گوشت با رب مخلوط شود.حالا مقداری فلفل و زعفرانی که از ساییده شده را اضافه کنید.مقداری آب رویش بریزید تا بپزد و تا زمانی که آبش کشیده نشده حرارت را خاموش نکنید البته که حرارت باید بسیار کم باشد.مقداری نمک هم اضافه کنید.


نان های لواش را تکه تکه کنید.

دلمه لواش

سپس موادی که تفت دادین و گذاشتین تا بخار پز شود را روی نان ها ریخته و بپیچید و در مقداری روغن تفت بدین تا آماده خوردن شود. دلمه لواش بسیار خوشمزه است. چرا که بسیار ساده و سریع تهیه میشود. تمام مواد دلمه لواش هم در همه ی خانه ها موجود است. دلمه لواش نیازی به برگ مو ندارد زیرا که بر اساس فکر عموم مردم وقتی اسم دلمه می آید یاد برگ مو می افتند نخیر دوستان عزیز روش های دیگری هم برای تهیه دلمه وجود دارد. دلمه ها انواع بسیار مختلفی دارند.هرکسی بر اساس سلیقه و علاقه خود به یک نوع دلمه بسنده میکند. پس این دلمه لواش را تهیه کنید و در کنار خانواده و دوستان لذت ببرید. 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها