haraj logo
جستجو

حلواعسل

مواد لازم :
آب : به مقدارلازمکره : 300گرمروغن : به مقدارلازمگلاب : به مقدارلازمهل : به مقدارلازمزعفران : به مقدارلازمآرد برنج : 100گرمآرد گندم : 100گرمعسل : 500گرم


آب را بزارید جوش بیاد سپس عسل و هل و گلاب و زعفران دم کرده را به آب جوش اضافه کنید تا مواد مخلوط شوند . حالا مقداری روغن در ظرف دیگری ریخته و کره را هم بگذارید تا همراه با روغن آب شود .

حلوا عسل


وقتی ک روغن شما داغ شد و کره هم آب شد آرد گندم را اضافه کنید و هم بزنید تا ته نگیرد . آرد برنج را هم اضافه کنید و هم بزنید تا ته نگیرد . مراقب باشید آرد خیلی زود میسوزد پس سریع باید هم بزنید تا ته نگیرد . سپس مواد مخلوط شده که در مرحله اول ذکر شد را را اضافه کنید .

حلوا عسل


خب حالا که مواد را کاملا با یک دیگر مخلوط کردید حلوا عسل شما آماده است . حالا بستگی داره دوست دارید به چه طرح و چه مواد دیگری تزیین کنید . هاراجیای محترم طرز تهیه حلوا در مکان ها و شهر های مختلف متفاوته . سعی کنید اون طوری که خودتون دوست دارید طبخ کنید . ذائقه هرکس با دیگری فرق داره اما این طرز تهیه که من گذاشتم بیشتر افراد این حلوا عسل را دوست دارند و ازش استقبال میکنند . در مراسم های ترحیم هم از این حلوا عسل استفاده میشه حتی برخی در برنامه غذایی هفتگی خودشون هم گاهی حلوا عسل را قرار میدهند . حلوا عسل فقط سختی که داره باید خیلی دقت کرد که آردش ته نگیره و نسوزه چون که اگه یکم حواس خانم ها پرت بشه تمام زحمتشون هدر رفته است .

حلوا عسل

آخرین آموزش ها
برترین ها