haraj logo
جستجو

بورانی باقلا

مواد لازم :
باقلا : 1 لیواننمک و فلفل : به مقدار کافیشیر : 1 فنجانآرد گندم : 1 قاشق غذاخوریپیاز : 1 عدد متوسطسیر : 2 حبهشوید خشک : 1 قاشق غذاخوری

بورانی باقلا از غذاهایی است که اگر مواد لازم آن در دسترس باشد سریع آماده می شود، غذایی خوشمزه برای عصرانه و میان وعده بوده که مختص مردم جنوب ایران می باشد. حتما فراموش نکنید که هنگام پختن بورانی برای این که رنگ باقلاها همانطور سبزرنگ بماند، درب قابلمه را باز بگذارید.

بورانی باقلا


باقلاهارا پوست بگیرید(آن ها را از غلاف بیرون آورده، از وسط برش بزنید و باقلاها را از پوست خارج کنید) و به همراه مقداری نمک و فلفل و یک و نیم لیوان آب بگذارید بپزد ولی له نشوند. سعی کنید از باقلای جوان و سبز و تازه استفاده کنید، اگر در فصل باقلا نیستید از فریز کرده آن هم می توانید استفاده نمایید.

بورانی باقلا


1 فنجان شیر و 1 فنجان آرد را باهم مخلوط کنید تا محلول رقیقی حاصل شود. این محلول را به باقلای پخته شده اضافه کنید و هم بزنید، سپس 1 قاشق غذاخوری شوید خشک را اضافه نمایید و بگذارید بپزد و حالت بورانی خاص خودش را بگیرد و آماده شود. 

بورانی باقلا


پیاز و سیر را ریز ریز خرد کنید و در تابه ایی حاوی مقداری روغن تفت دهید. بعد از این که بورانی باقلا را در ظرف مناسب سرو کردید آن را با سیر و پیاز داغ عسلی تزیین کنید.

بورانی باقلا


روش دیگر این است که به جای استفاده از شیر و آرد گندم، فقط از ماست پرچرب خامه ایی استفاده کنید و باقلای پخته شده و شوید را با آن مخلوط کنید. نوش جان 

  بورانی باقلا

آخرین آموزش ها
برترین ها